В края на май млад мъж беше пребит в центъра на Монтана. Полицията откри четирима извършители на побоя.

19-годишен бе нападнат от четирима на възраст между 22 и 28 години. Непосредствено след побоя родителите заявиха пред bTV, че става въпрос за „криминална структура“.

Майка на момчето обясни, че синът ѝ е претърпял дълго лечение и операция на лицево-черепна кост и ще живее с пластина цял живот

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Бащата Христо Янакиев добави,ч е институциите са в „потресаваща пасивност“ по случая.

„Ние сме потресени от случващото се в две институции - едната институция е МВР, другата е прокуратурата а. По нашия случай без първия репортаж - не бяха предприети никакви действия. Ние със съпругата ми повече от 10 дни от сутрин до вечер сме в районно и в прокуратура. Задаваме въпроси какво става по случая, получаваме двузначни отговори. Нямаше и задържани, те буквално ги пуснаха след няколко часа“ , каза бащата на пострадалото момче.

На запитване на bTV от прокуратурата до момента са разпитани над 30 свидетели. Готова е видео техническата експертиза по този случай, тъй като побоят се случи в самия център на Монтана сред множество камери. Съдебно-медицинската експертиза все още не е готова.

По искане на защитата на пострадалия случаят се поема от района прокуратура Враца.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK