„Има сълзи, но хората не ги виждат, защото фокусът не трябва да е върху тях, а върху това как помагаме“, каза в „Тази неделя“ водещата на „Бригада нов дом“ Мария Силвестър.

Тя разказа, че историите стигат до тях благодарение на хора, които са емпатични.

„Целта е не само да направим ремонтите, а да насочим вниманието върху това, че трябва да бъдем емпатични, защото това е единственият път да се оправи обществото ни“, каза Мария Силвестър.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Пишат ни, споделят ни и така ги намираме. След това има много дълга работа, свързана с това да разберем дали историята става. Не всяка история става – хората си мислят, че е много лесно да подбереш такава история. Повярвайте ми, не е толкова лесно. Хората трябва да са съгласни, да разкажат историята си. Не всеки иска и може да разкаже историята си", разказа водещата на "Бригада нов дом".

"Благодарни сме на всеки, който ни допусна в дома си. Това е да отвориш вратата на собственото си преживяване, на една голяма травма. Обикновено има такава в семействата, където влизаме", допълва тя.

"Всяка следваща година е все по-добре, все по-различно. Този сезон обаче е много силен. Добър подбор на историите, много добра работа с екипа, много добър синхрон с момчетата. С всеки един от участниците се свързваме много силно и даваме сърцето си. Това достига до зрителите и го усещат много добре", споделя Мария Силвестър.

Можете да изпращате истории за новия сезон на предаването на имейла [email protected].

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK