Планинският водач Пламен Конов и неговият екип организират най-голямата групова експедиция до Килиманджаро в света. Колко българи ще тръгнат към най-високата точка в Африка и как се покоряват континентални първенци, за това говори в предаването Тази събота“ Преслав Конов.

„Адреналинът е нещото, което ме държи жив“, категоричен е Преслав Котев. Той изкачва върховете вече 6 години. От Арарат през Кения до Мароко - той с лекота изминава пътя към 4-5 хилядниците. Първият му изкачен връх обаче е Мусала.

„Няма толкова технично трудни планински върхове в България“, отчита мъжът. За него всеки изкачен връх е повод за гордост. От няколко години Преслав Котев превръща своето хоби в професия. Той и неговият екип организират групови експедиции по целия свят и са преживели много.

Разказва история за човек от групата, който получава кръвоизлив в базовия лагер на Еверест и го спасяват в Катманду. „На около 4800 метра, при слизане от базовия лагер на Еверест, момчето получи язва със сериозен кръвоизлив. Трябваше да ес действа изключително бързо и адекватно. За около час и нещо успяхме да докараме хеликоптер и да го закара в болницата“, спомня си планинският водач.

Най-амбициозният маршрут на Преслав Котев досега е пътят до Танзания и върховете на Килиманджаро. Категоричен е обаче, че заветните 5895 метра на връх Уру са постижими и за начинаещи.

Връзката на Преслав с Килиманджаро е не просто приключенска, но и лична. На експедицията преди година, той предлага брак на съпругата си – това се случва на върха. „Нямаше опция да откаже, ако искаше да слезе от планината“, смее се днес Преслав Котев.

Вижте във видеото какво е нужно на човек, за да тръгне към Килиманджаро, както и за колко време се изкачва всяка планината.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement