Знаем ли как да се подписваме? Отговорът, оказва се, е по-скоро – не.

Подписът ни е не просто графично изображение на нашето име, той трябва да ни защитава от измами и фалшификации.

„Не само подценяваме силата на подписа, а направо я подценяваме. Бедата е, че се забравиха някои от основните функции на подписа“, каза в предаването „Тази неделя“ графологът Сашо Атанасов.

Той напомни, че освен да удостоверява, че сме ние, подписът има и защитна функция – да защитава например имуществото ни.

„Тенденцията е към все по-голямо съкращаване на графиките, на съдържанието на подписите. Те са все по-елементарни и опростени – с никакво съдържания в тях.

Наивно е да се смята, че с такъв подпис може да се защити собствеността материална или интелектуална“, коментира експертът.

Той показа и примери.

Елементарни подписи

Сложни подписи

Човек без установен подпис

Човек без установен подпис

Странен подпис, създал проблеми на притежателя си

Над 40% от хората се подписват по много прост и елементарен начин, коментира Сашо Атанасов. Неговият съвет е да сменим подписа си, ако той е такъв.

Експертът коментира и списъка с имена и суми, открит в дома на един от обвиняемите за аферата с боклука, разпространен вчера от прокуратурата.

Според него става въпрос за човек със силен характер, природно интелигентен, но не особено дружелюбен и приветлив – с остър характер.

Вижте повече във видеото!