Инфлуенсър се е посветил на това да прави добро. Закари Дереньовски има 19 милиона последователи само в ТикТок. В Обединените арабски емирства с него се срещнаха Цветана Балабанова и операторът Борис Пинтев.
Той се е кръстил „доктор Мотиватор“, а клиповете му трогват социалните мрежи. Всичко започва през 2020 г., когато Закари е студент по медицина в Сидни.
С настъпването на пандемията канадецът се оказва далеч от дома, застигнат от тежка депресия.
Решава да потърси психологическа помощ и публикува първата си видеоизповед.
„Не исках да се чувствам сам. Целта ми не беше да ставам инфлуенсър, а просто да се свържа с хората. Когато съм с вързани очи, 90% от всички, които идват при мен, са мъже. Много от тях казват, че не са прегръщали никого от месеци, че не са се чувствали обичани. Важно е, че мъжете започват да споделят“, обясни Закари Дереньовски, хуманитарен инфлуенсър.
Следва вълна от позитивни реакции и споделени истории. Едно от тях е за пътния полицай от Детройт Линита Едж, загубила съпруга си. Закари разказва съдбата ѝ онлайн, а в отговор местният бейзболен отбор я изненадва с чек за 50 000 долара, дарени от хора по цял свят.
„Когато срещна някого с финансови затруднения или останал без дом, организираме благотворителни кампании. За последните 18 месеца сме събрали общо над 6 милиона долара. Имаме финансови съветници, които помагат на хората да си съставят план. Така че не раздаваме пари безцелно, а се надяваме, че предизвикваме промяна“, казва Закари Дереньовски.
Той създава Движение за психично здраве и подкасти по темата и модна линия, с която да финансира стипендии за ученици с депресия и други проблеми. Привлича за каузите си известни личности като Ед Шийран, Дуейн Джонсън и Парис Хилтън. А запазената му марка е да помоли непознат за долар или услуга и в отговор на жеста да му връчи подарък или голяма сума.
„Всеки ден оставам без думи, изумявам се, разплакват ме. Понякога не подозираме колко добри хора има. Това ме кара да се чувствам жив. Да си добър е заразно, затова е много важно да го показваме, да даваме пример. Всичко е в малките жестове“, смята инфлуенсърът.
Критиците определят модела на Закари като „филантро-капитализъм“. А той създава неправителствената организация „Да си добър е готино“. И планира нови проекти извън родната си Северна Америка. Целта – да разпространява надежда и да мотивира хората да се борят за това, което заслужават.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK