„Ако Априлското въстание беше обявено като проект във Фейсбук, щеше да има 400 000 лайка, а след това щяха да излязат 42-ма човека в лозята с пушките. Същата работа е и тук – голям мерак, голямо напъване. „Сега ще променим света“, а после се оказва, че трябва да отиде да купи туршия, да измете, жена му да разходи кучето, за гъби и т.н. Някои ще вземат да се почерпят за победата и ето ви една абсурдна избирателна активност".

Това коментира в „Лице в лице“ историкът проф. Петър Стоянович.

"Ситуацията в държавата или трябва да е страшно добра и да няма никаква нужда да излизаш, или трябва да е стигнала размери като в разказ на Зошченко“, коментира той.

„Не мога да си представя, че в 21 век някой в Централната избирателна комисия може да каже, че на машината ѝ се е разхлабила паметта. Ако на машината се разхлаби паметта, паметта на нацията тогава къде е? Ролките били неподходящи? Ами в нашия живот, ако ролките са неподходящи и сутрин и вечер каква работа ще свършим“, попита той.

„Проблемът е много по-голям и може би трябва да се започне оттам, че в изборния ден и в няколко дни поред тема номер да не са изборите. В Европа това не е въпрос на целодневна седянка и претакане“, коментира професорът.

Какво още коментира проф. Стоянович - чуйте във видеото.