Въпреки че през лятото правителството прие промени в Закона за домашното насилие, предишният парламент не стигна до гласуването им. Така страната ни все още няма регистър на жертвите и съвет по превенция.

Помага ли държавата на пострадалите?

Вместо в щастлива приказка, любовта ѝ към него я вкарва в кошмар.
„Каквото искаше, това се случваше. Подчинявах се и пак не беше доволен. „Една вечер, както си лежахме ме хвана и ме хвърли на пода. През цялото време ме удряше – дали със шамари, дали с шутове… и ми каза: да знаеш, че ей сега ще те накарам сама да се обесиш…, но преди това ще ме накара да си изкопая гроба“, разказва жертва на домашно насилие.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Трябвало да се скрие. Начинът – в кризисен център. В страната има 8, финансирани от държавата. Един от тях е на фондация „Пулс“. Оттам са помогнали на повече от 10 000 души. Не знаят обаче дали  ще могат да продължат – заради финансови затруднения.

И докато някои се крият, други загубиха живота си. България е осъдена в Международния съд по правата на човека, защото през 2017 г. не е защитила жена, убита от мъжа си. Тя е подала общо 4 жалби в полицията в рамките на 18 месеца, като последната е от вечерта преди убийството ѝ. В решението пише, че държавата се е провалила в опита да запази живота ѝ.

Гледайте тази вечер в bTV Репортерите филма „Не аз съм виновна“ на Виктория Готева и Борис Пинтев!