Последни новини

Двама турски граждани са арестувани за опит за контрабанда на над 12 000 мобилни телефона

Двама турски граждани са арестувани за опит за контрабанда на над 12 000 мобилни телефона

Писма до директорите във всички училища на едносменен режим - часовете за учениците да започват по-късно

Писма до директорите във всички училища на едносменен режим - часовете за учениците да започват по-късно

6 месеца след Шенген: Времето за чакане на границите с България и Унгария значителното е намаляло

SEVENTEEN се извиниха, след като фенове пострадаха от фойерверки на концерт (ВИДЕО)

„Всичко това е за тези деца, в които са ни всичките надежди“

Франция съди 12 души, снабдявали хора с лекарство за евтаназия

„Заплаха от Русия“: Великобритания изпраща изтребители в Полша

Русия е използвала химически оръжия 11 000 пъти, засегнати са 3000 украински военни

Недостигът на медицински сестри у нас: МЗ предлага минимален брой според вида на отделението

ФБР: ДНК, открито на мястото на убийството на Чарли Кърк, съвпада с това на заподозрения

„Искахме да е нещо човешко“: Васил Найденов и братя Аргирови с нова песен

„От зор понякога прописвам, защото е важно авторът на текста да се съобрази с вокалите“, заяви Васил Найденов

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  17:27 ч. 02.03.2025 г.

Васил Найденов и братя Аргирови имат нова обща песен – „Там, на завоя“. Те я представиха в предаването „120 минути“. Текстът е на Васил Найденов.

„От зор понякога прописвам, защото е важно авторът на текста да се съобрази с вокалите“, заяви Васил Найденов. Той посочи, че има и други песни по негов текст – като например „Молба“, „Ако останеш“, „Не се завръща, недей“ и т.н.

Братя Аргирови пък отбелязаха, че те са били в приятелски отношения с васил Найденов от дълги години. 

„Събрахме се на един концерт на Йорданка Христова. След това имаше афтър парти и пихме по едно вино. И решихме да запишем обща песен“, сподели Светослав Аргиров.

Васил Найденов го прекъсна и посочи, че всъщност той и братя Аргирови се познават от времето на социалистическа Румъния, където са били канени да изнасят концерти.

„Идеята за общата ни песен се роди на това афтър парти. Васко каза, че има една песен, която му се върти в главата много отдавна. Покани ни в студиото, за да я чуем“, допълни Благовест Аргиров.

„Тази песен не я бях замислил точно така. Искаше ми се да бъде митингарска. Говорих с шефа на БГ радио, той ми каза, че сега не е времето за социални и политически песни, защото хората били преуморени. Те искали по-простички неща, по-човешки“, каза още Васил Найденов.

Вижте във видеото какво още казаха изпълнителите за свободата и кога тя се превръща в свободия.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Най-четени
Най-нови