Обичам София, но само центъра, защото новите квартали ме ужасяват. Това каза в предаването „120 минути“ певицата Богдана Карадочева.
„Като дете не си харесвах името – струваше ми се твърде обикновено. Имах един учител по френски и го питах, как би звучало името ми. Той ми каза, че на старофренски е Теолин. Понеже от малка мечтая да пея, аз си бях измислила дори псевдоним: Теола Кара. Когато пораснах разбрах обаче, че името ми е много хубаво, че има характер, че най-отпред има Бог“, разказа тя.
Певицата сподели, че обича София и по-специално нейният център. „Скоро минах през един нов квартал и се ужасих, че кооперациите са залепени една до друга. Ако пушиш, можеш да си поискаш огънче от съседа. Няма улици, валеше дъжд и беше страшно – много кално“, сподели още тя. Но призна, че все пак София има характер, уют и неподправена атмосфера.
„Когато аз бях дете, ние играехме на народна топка и на стражари и апаши по улиците. Сега гледам, че внуците ми седят само на телефоните и компютрите“, разказа тя за детството си в центъра на столицата и призна, че има само мили спомени от това време. „Децата ас устроени така, че не виждат лошото“, отчете още тя.
Богдана Карадочева сподели и за несправедливостта спрямо баща ѝ, който е изпратен в лагер. „Аз казвам, че съм простила, защото нямам право да съдя. Но не съм забравила. Не може един човек с две малки деца, да бъде изпратен в лагер. Изпратен е там, защото е частник, защото подкрепя футболен отбор „Левски“ и защото „флиртува с жени“. Да погребеш този човек някъде и той да няма гроб, на който децата му да отидат и да оставят цвете – това е безбожно и зловещо“, каза тя.
Според певицата хората не тъгуват за онзи отминал строй, а за времето в което са се влюбвали, в което са мечтали. „Когато гледам обаче какво се случва в моя любим Париж, мога да кажа само, че това не е моят свят. Това е някакъв свят на крайности“, отчете още тя.
Вижте какво още каза тя за COVID-19, за руската културата и войната в Украйна, за концерта на 7 август и за книгата ѝ, която ще бъде представена два дни по-рано в Пловдив.