Последни новини

Времето се влошава, очаква се дебела снежна покривка

Времето се влошава, очаква се дебела снежна покривка

Самуил Попов: Видях вкъщи на стълбището колко гъст дим е имало. Това не е сплашване, това е опит за убийство

Самуил Попов: Видях вкъщи на стълбището колко гъст дим е имало. Това не е сплашване, това е опит за убийство

Ключови преговори: Вашингтон ще разговаря с Техеран, както и с Киев и Москва

Вдъхновяваща дискусия между бизнеса и комуникационната общност постави началото на „Рекламна академия“ 2026

Съсед на Ивайло Калушев: Който приказва, заминава за по-добрия свят. В тази къща, който е дошъл, хаир не е видял

Последно заседание на кабинета „Желязков“, отчетена е годишна инфлация от 3,5%

"Продължаваме промяната": Безусловно отхвърляме всички внушения за "намеса" в случая "Петрохан - Околчица"

Делото „Сияна“: Съдът решава дали да пусне с по-лека мярка подсъдимия шофьор

МВР: Даниел Митов посети ГКП "Калотина" с британския посланик

„Виждам, че се готвят да ме бият“: Нов протест в Сърбия с искане за избори. Вучич отмени посещение в Нови Сад

Безкрайната политическа криза: Анализ на Едвин Сугарев

Той е сред първите българи, които застават срещу авторитаризма

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  18:33 ч. 08.12.2024 г.

„Дойде времето, в което технологични компании определят посоката на цели държави и общества. Но технологичните компании не са основният виновник в този случай. Основният виновник е не този, който осигурява техниката, а този, който плаща, за да се извърши определена политическа услуга. Очевидно става дума за руско финансиране. Като се има предвид, че Румъния е стратегически важна за Русия като основна държава в източния фронт на НАТО“.

Това заяви в предаването „120 минути“ писателят и общественик Едвин Сугарев. Той е сред първите българи, които застават срещу авторитаризма.

„Подобни процеси сме наблюдавали и преди – и в Молдова, и в САЩ дори. Винаги са били финансирани с руски пари. На подобни ситуации сме били свидетели и в България. Силно се вижда това и на българска почва. Ако погледнете какво става в социалните медии и какви тези се прокарват, ще видите в тях характерните руски опорки“, заяви още той.

„Калин Джорджеску се очакваше да вземе няколко процента на изборите за над 20. В България Делян Пеевски има доверието на 2% от избирателите, а взе 11,5%. Някой да се безпокои от това? Примерно Конституционният съд, ДАНС, българските служби за сигурност или президентът? Няма такова нещо. Затова си мисля, че ако се случи подобна ситуация у нас, а тя ще се случи и то може би сега на тези избори, които безспорно предстоят след поредни ялов парламент – ние ще бъдем абсолютно неподготвени“, допълни Сугарев.

По думите му живеем в една крайно напрегната международна ситуация, в която имаме няколко огнища на войни, които всеки момент могат да се разширят и да се стигне до непредвидими последствия.

„Имаме обединение на сатрапските режими в света и търсене на възможности да се разруши устойчивият демократичен порядък и в Европейския съюз, а и другаде по света. Това не са безобидни неща. Ходим по много тънък лед, който всеки момент може да пропадне под краката ни“, заяви още Едвин Сугарев.

Целия разговор вижте във видеото.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

 

Най-четени
Най-нови