Участниците на Мондиал 2010 Словакия и Камерун направиха равенство 1:1 в приятелски мач, игран в Клагенфурт (Австрия).

Камил Капунек даде аванс на словаците още в 6-та минута с точен удар от 20 метра.В първите минути на второто полувреме резервата Станислас Шестак можеше да вкара втори гол в полза на Словакия, но шутът му удари напречната греда на вратата на африканския отбор.

В 83-ата минута Камерун стигна до равенство с попадение на Ейонг Енох. Полузащитникът се възползва от недоразумение в защитата на словашкия тим и пусна топката покрай вратаря Душан Кочиак за крайното 1:1.

В състава на Камерун не взе участие звездата на отбора Самуел Ето'о, който заяви че обмисля да се откаже от участие на финалите в ЮАР заради критики по негов адрес.