Върховният касационен съд окончателно осъди членовете на организираната престъпна група „Опасните”, извършила през 2012 година въоръжени грабежи на златарско ателие в Перник и заложна къща в София, съобщиха от Военно-окръжната прокуратура в София.
След като задигнаха плячка за над 120 000 лв., „Опасните” бяха заловени при спецакция. Ръководителят на бандата и седемте й членове в крайна сметка получиха общо 106 г. затвор при строг режим.
Предводителят на групата Върбан Борисов е осъден окончателно на 18 г. затвор; Иван Иванов – тогава ефрейтор от военно формирование 28 610 Горна Баня – отново на 18 г.; Илиян Митов – тогава полицейски служител от 01 РУП-СДВР – на 11 г.; Денислав Митков и Димчо Димчев са осъдени на по 18 г., а Ангел Русев, Иван Митов и Христо Мирчев – по 11 г.
Установено е, че преди да ударят златарско ателие „Алтея” и заложна къща „Класик груп” с пистолети, пушка и автомат, те са откраднали и две леки коли.
По време на втория грабеж участник в групата - полицейски служител е прослушвал полицейските честоти, а друг - ефрейтор от военното поделение в Горна Баня е наблюдавал за полиция в района на заложната къща. При бягството им извършителите са били ескортирани от втори автомобил, управляван от полицейския служител, за да се легитимира със служебна карта ако бъдат спрени за проверка.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















