Част от арестуваните призовали към блокиране на кръстовища и нарушаване на обществения ред
30 души са задържани след протестите срещу скъпия ток и монополите в неделя в София, съобщава агенция „Фокус”, позовавайки се на СДВР.
Арестите са станали след официалното приключване на протестното шествие, когато част от задържаните са призовавали към хаос и блокиране на кръстовището на бул. „Патриарх Евтимий” и ул. „Граф Игнатиев”. Отправени са били и цинични реплики към полицията.
Шестима души са отведени в Четвърто Районно, а 24 – в Първо Районно. Част от задържаните ще бъдат докладвани в прокуратурата.
-
Президентът издава указ за изборите за кмет на Варна
-
Варненци ще избират кмет на 30 юни
-
Бдение в памет на Пламен Горанов в 5 града
-
От юли пада монополът на ЕРП-тата
-
ЕС се намесва, ако България застраши ЧЕЗ
-
Варненци поискаха оставката на общинарите с торба охлюви
-
До два месеца ДКЕВР решава за лиценза на ЧЕЗ
-
Протестиращите от палатковия лагер във Варна обявиха гражданско неподчинение
-
ЧЕЗ отказа да плати обезщетения за токов удар, оправда се с буря
-
ДКЕВР съставила 23 акта на ЕРП-тата, съдът ги отменил
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google