Ювентус постигна изключително ценна победа по пътя си към защита на титлата. "Бианконерите" се наложиха над Фиорентина с 1:0 в мач от 27-ия кръг на Серия А.

Успехът дойде изключително трудно за домакините, след като през втората част на мача Фиорентина пропусна няколко удобни положения за гол. Единственото попадение в срещата реализира Квадо Асамоа в 42-та минута след асистенция на национала Джорджо Киелини.

Това е четвърта поредна победа на Ювентус, който е лидер с актив от 72 точки и водят с 14 пред Рома, но "вълците" са с два мача по-малко и тази вечер гостуват на третия в класирането Наполи.

Двубоят между Ювентус и Фиорентина бе пъвият от три последователни мача между тези отбори. На 13 март "бианконерите" са домакини на първия 1/8-финален мач от турнира Лига Европа, а на 20 март във Флоренция е реванша.

Тези два двубоя ще можете да гледате по каналите на bTV.