Ювентус вече се нуждае само от една точка в оставащите четири кръга италианската Серия А, за да спечели титлата. В среща от 34-ия кръг "бианконерите" постигнаха успех с 2:0 като гост в градското дерби с Торино.

Така Юве вече има аванс от 11 точки на върха пред 2-рия Наполи. В директните двубои между двата тима „Старата госпожа” има предимство, което означава, че се нуждае само от едно равенство, за да триумфира с 29-ата си титла. Съперниците до края пък ще бъдат Палермо, Аталанта, Каляри и Сампдория.

Победата в дербито дойде трудно, като и двете попадения паднаха в самия край на срещата. Артуро Видал реализира в 86-ата минута, а в добавеното време се разписа и Клаудио Маркизио. Минута преди второто попадение Камил Глик от Торино получи червен картон.

В същото време Фиорентина отправи поглед към класиране в Шампионската лига и поне за кратко се изкачи на 3-то място, след като победи с 3:2 при гостуването си на Сампдория. Хуан Куадрадо в 36-ата, Адем Ляич в 41-ата и Алберто Акуилани в 73-ата минути бяха точни за "виолетовите". Те са с актив от 61 точки – с 2 повече от Милан, който обаче е с мач по-малко.

Освалдо бележи един от трите си гола за Рома.

Размествания се получиха и в местата даващи право на участие в Лига Европа. Рома вече е на 5-а позиция с актив от 55 точки след разгром с 4:0 като домакин над Сиена. Пабло Освалдо реализира хеттрик в 14-ата, 41-ата и 67-ата минути, а Ерик Ламела добави едно попадение в 16-ата.

"Джалоросите" изпревариха Интер, който изненадващо падна при гостуването си на Палермо с 0:1. Иличич реализира победния гол още в 10-ата мин. Така Интер вече е 7-и с 53 т. Палермо пък се измъкна от зоната на изпадащите и вече е точна над чертата, на 17-а позиция с 32 точки.