Ювентус победи Милан с 2:1 в четвъртфинален мач от турнира за купата на Италия след продължения.

Двубоят започна по добре за гостуващия тим, който можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато опасен удар на Амброзини бе избит от Сторари. Само две минути по-късно Милан обаче успя да поведе. Боатенг проби от ляво подаде остро Пацини продължи топката към Ел Шарауи, който с много прецизен удар от границата на наказателното поле се разписа за "росонерите".

В 13-ата минута Ювентус успя да изравни след много прецизен пряк свободен удар на Джовинко. Срещата продължи да се играе на много високи обороти, но опасностите пред двете врати липсваха. Ювентус имаше добри шансове за гол след 30 минути, когато отново Джовинко от фаул затрудни Сторари и отново той остана сам срещу вратаря на Милан, но стреля в аут. До края на полувремето играта бе равностойна и до нови попадения не е стигна.

През втората част домакините от Ювентус започнаха по-активно, но преимуществото им не доведе нов гол. Гостите от Милано се прибраха в собствената си половин и разчитаха на контраатки, но защитниците на "бианконерите" се справяха отлично с опасните Ел Шарауи и Боатенг.

Към края на срещата Милан заигра по агресивно, като владееше по-често топката. В 86-ата минута гостите можеха да стигнат до победата, но удар на резервата Нианг с глава мина близо до страничнивя стълб. Така се стигна до продължения, които започнаха с успех на домакините.

В 95-ата минута Мирко Вучинич, който влезе като резерва се възползва от грешка в защитата на Милан и изведе Юве напред в резултата. След като допуснаха гол "росонерите" упражниха натиск, но трудно стигаха до опасни положения пред Сторари.

В края на второто продължение Милан увеличи натиска си, но не успя да изравни, след като невероятни пропуски направиха защитникът де Шилио и резервата Траоре.
Така Ювентус за втора поредна година елиминира Милан от турнира за купата на Италия и ще срещне на полуфиналите Лацио.