Ювентус поведе със 7 точки на върха на класирането на Серия "А" след победа с 3:0 над Сиена в мач от 26-ия кръг на Калчото. Така "бианконерите" събраха актив от 58 точки, а Наполи гостува на Удинезе в понеделник вечер.

Щефан Лихтщайнер откри резултата на "Ювентус Арена" в Торино в 30-ата минута, а Себастиан Джовинко удвои в 74-ата минута. Пол Погба оформи крайното 3:0 минута преди кра на редовното време.

Рома записа втора поредна победа след серията от 3 мача без успех. "Вълците" надделяха трудно като гост на Аталанта на заснежения терен в Бергамо.

Преотстъпеният от Интер нападател Марко Ливая вкара два гола за домакините, но Маркиньо, Пянич и Торосидис донесоха успеха за столичани.

Каляри победи Торино с 4:3 в мач със 7 гола, три дузпи и два червени картона. Огбона и Диоп бяха изгонени от състава на гостите, а победното попадение за тима от остров Сардиния отбеляза Даниеле Конти в 94-ата минута.