Ювентус победи Интер с 2:1 като гост в дербито на 30-ия кръг в Серия "А" и увеличи преднината си на върха на класирането в Италия.

Шампионите вече водят с 12 точки пред преследвачите от Наполи, които по-късно тази вечер гостуват на Торино.

С успеха си в Милано "бианконерите" си върнаха за домакинската загуба от "нерадзурите" с 1:3 на "Ювентус Стейдиъм" през ноември.

Така в последните 6 шампионатни мача Интер има само една-единствена победа и едно равенство срещу "Старата госпожа".

Началото бе ударно за Ювентус, след като Фабио Куалярела изненада Ханданович със страхотен удар от 30-ина метра и откри резултата - 1:0 за гостите от Торино.

Интер пробва да върне попадението, но Касано, Паласио и Алваро Перейра не успяха да преодолеят Джанлуиджи Буфон.

На почивката Андреа Страмачони смени Рикардо Алварес с Фреди Гуарин и домакините усилиха натиска. Така се стигна до 54-ата минута, когато Касано изведе отлично Паласио, който сам срещу Буфон не сгреши - 1:1.

Равенството обаче не се задържа дълго и в 60-ата минута Куалярела догони една топка на аутлинията, върна я към нахлуващия Матри, който прониза Ханданович от малък ъгъл, с което донесе трите точки за тима си.

Естебан Камбиасо пък бе изгонен в последните секунди на продължението на срещата заради изключително грубо нарушение.