Ювентус поне временно увеличи аванса си на върха в класирането на Серия А на 12 точки, след като победи Болоня с 2:0 в среща от 29-ия кръг на италианското първенство.

Тимът от Торино е лидер с актив от 65 точки, но и мач повече пред преследвачите си, които предстои да играят в неделя. Далеч назад с 53 точки е Наполи, който в този кръг е домакин на Аталанта, а Милан е с 51 и предстои да приеме Палермо.

Всичко по-интересно на "Ренато Дал’Ара" се случи през второто полувреме. Домакините имаха шанса първи да вкарат в противниковата врата, като това се отдаде на Алберто Джилардино с глава, но гол не бе зачетен, тъй като нападателят бе в засада. Резултатът бе открит в 62-ата минута, когато Мирко Вучинич получи топката от Клаудио Маркизио на границата на наказателното поле, отлично се обърна и се освободи от противников защитник и с удар по земя реализира. Вучинич и Маркизио показаха отлично взаимодействие, но в 74-ата мин. си размениха ролите и след двойно подаване помежду им този път Маркизио се разписа и оформи крайния резултат - 2:0 в полза на Юве.

Болоня остава на 10-о място в подреждането с актив от 35 точки.

В друга среща за деня Катания победи в домакинството си на Удинезе с 3:1 и вече отправя поглед към местата, даващи право на участие в Европа. Сицилианци са 7-и с 45 точки, само на 2 точки от 5-ата позиция, която осигурява място в Лига Европа. Удинезе е 9-и с 41 т.