Ювентус завърши 2012 година с победа след успех с 3:1 като гост на Каляри в двубой от 18-ия кръг на Серия "А". Срещата се игра на неутралния терен на "Стадио Енио Тардини" в Парма, а в герой за шампионите се превърна Алесандро Матри, който се отчете с два гола.

Така "бианконерите" увеличиха преднината си на върха пред преследвача Интер на 10 точки. "Нерадзурите" обаче имат мач по-малко от съперника си.

Двубоят не започна добре за Ювентус и Маурисио Пиния изведе Каляри напред в резултата от дузпа в 16-ата минута - 1:0 за символичните домакини.

Островитяните обаче останаха с 10 души на терена в 65-ата минута след втори жълт картон на Астори, а 7 по-късно Артуро Видал изпусна да изравни, след като не успя да се разпише от дузпа.

Влезлият като резерва Алесандро Матри изравни в 75-ата минута, а в 92-ата направи обрата пълен - 2:1 за Юве. Точка на спора сложи Мирко Вучинич в 94-ата минута, засичайки на голлинията прострелен пас на Джовинко.