Ювентус увеличи преднината си на върха в Италия, след като победи Катания с 1:0 като гост в двубой от деветия кръг на италианското първенство. Тимът вече е с 25 точки, с шест повече от втория Наполи, който обаче е с мач по-малко. Катания е на седмо място с 11 точки.

През първата част бе отменен гол на Катания, за който южняците претендираха, че е бил редовен.

Единственото попадение в мача падна в 57-ата минута. Точен бе Артуро Видал. След това домакините се опитаха да изравнят, но бяха попарени в 67-ата минута, когато останаха с десет души на терена.

Марчезе бе изгонен за втори жълт картон. До края на мача Юве имаше шанс да увеличи преднитата си, но защитниците на Катания не позволиха това да се случи.