Ювентус победи Пескара с повече от категоричното 6:1 в мач от 12-ия кръг и остава на върха в Италия. Преследвачът Интер вече е на 4 точки, но има и мач по-малко.

Артуро Видал откри резултата на „Стадио Адриатико“ още в 9-ата минута, а в 22-ата Фабио Куалярела удвои , но само три минути по-късно домакините намалиха чрез Кашоне, но това не им помогна много, а даже напротив – разяри Юве и атаките на гостите станаха много по-остри.

В 30-атаминута Квадво Асамоа бе точен за 3:1 и то с много красив гол от задна ножица. Само 7 минути по-късно вече беше ясно, че Пескара ще претърпи разгром. Джовинко също записа името си сред голмайстори, а резултатът набъбна до 4:1.

В последната минута на първото полувреме Куалярела вкара втория си гол в мача, с което преднината на Юве стана от 4 гола. Италианският национал оформи своя хеттрик само пет минути след началото на второто полувреме. Той засече със задна ножица центриране от корнер на Андреа Пирло.

След постигането на този разгромен резултат, играта на Юве се успокои и до края нямаше повече голове.

В друг мач от кръга Каляри и Катаня не успяха да си отбележат гол.