Верона продължи със страхотното си представяне в Серия "А" и през новата година. Новакът в италианския елит спечели гостуването си на Удинезе с 3:1 и излезе на пето място в първенството, изпреварвайки с точка Интер ("нерадзурите" обаче са с мач по-малко).

Вратарят на националния ни тим Николай Михайлов не попадна в групата на Верона. Със сигурност той ще премине в друг тим през зимния трансферен прозорец, тъй като не успя да се пребори за титулярно място с Рафаел.

Иначе в герой за победителите се превърна Лука Тони. 36-годишният нападател започна новата година идентично с начина, по който изпрати старата - с два гола и успех на тима му.

Именно Тони откри резултата още в 8-ата минута с първата по-сериозна атака, а в 39-ата отново той покачи на 2:0. Домакините обаче подобриха играта си и в края на първата част Роберто Перейра намали. Точка на спора сложи Хуан Мануел Итурбе с попадение в 70-ата минута.

Малко преди последния съдийски сигнал Бруно Фернандес пропусна да вкара втори гол във вратата на Верона, но топката срещна страничната греда.

Така в класирането Верона е на пето място с 32 точки, а Удинезе, който има едва един успех в последните си пет мача, е 13-и с 20. Лидер е Ювентус с 49 точки.