Парма спечели домакинството си на Сасуоло с 3:1 в мач от седмия кръг на Серия "А". Играч на мача стана Антонио Касано, който записа гол и асистенция за втория успех за сезона на ''дуковете''.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута след гол на Рафаеле Паладино. В края на първата част реферът даде доста спорна дузпа за Сасуоло, тъй като нарушението беше извън наказателното поле. Все пак Доменико Бекарди бе точен от бялата точка за 1:1. Вратарят на Парма Антонио Миранте пък бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки че бяха с 10 души на терена, домакините стояха по-добре на терена и стигнаха до нови два гола, с което си осигуриха успеха. В 70-ата минута Касано центрира и резервата Алеандро Роси с глава направи 2:1. Шест минути по-късно Валтер Гаргано прати топката като по конец към оставения непокрит Касано, който напредна и сам срещу вратаря вкара трети гол във вратата на Сасуоло.

Две минути преди края и гостите останаха в намален състав, след като за втори жълт картон бе изгонен капитанът Франческо Магнанели.

Най-доброто положение за гостите след почивката, бе в 65-ата минута, когато Антонио Флоро Флорес уцели страничната греда.

Така преди изиграването на останалите срещи от кръга Парма се изкачи до осма-девета позиция, която дели с Аталанта, с актив от 9 точки. Сасуоло продължава да бъде на дъното в подреждането с 2 точки.