Удинезе победи Фиорентина с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на Серия "А". С успеха си "фриуланите" събраха актив от 16 точки и се изравниха с 9-ия в класирането Аталанта.

Гостите от Флоренция пък пропуснаха възможността да се изкачат на 4-о място и останаха пети с 24 точки.

Домакините изиграха слабо първо полувреме, но наказаха множеството пропуски на Фиорентина в 34-ата минута, когато Томас Орто засече на далечната греда центриране на Ди Натале отляво и отбеляза единствения гол на "Стадио Фриули".

След почивката ролите се размениха и гостите заиграха изключително слабо и безидейно, без ясна идея как да стигнат до изравняването.

Играчите на Удинезе пък се отпуснаха и на няколко пъти можеха да стигнат до по-изразителен успех, но пропуснаха отлични ситуации за нов гол пред вратаря Нето.