Удинезе измъкна равенство 1:1 у дома срещу Рома в мач  от 28-ия кръг на Серия ''А'' и сложи край на серията от три поредни успеха на римляните.

"Вълците" поведоха в 20-ата минута. Франческо Тоти центрира в наказателното поле, а Флоренци стреля с глава. Първоначалто вратарят на домакините Бъркич отби топката, но при добавката Ерик Ламела я вкара за 1:0.

Преди началото на второто полувреме над стадиона в Удине започва да сипе проливен дъжд, който направи терена доста труден за игра.

Въпреки това, домакините успяха да изравнят. Майкосуел  проби отляво, напредна в наказателното поле и нанесе удар, преодолявайки вратаря Стекеленбург за 1:1 в 62-ата минута.

11 минути по-късно Удинезе остана с 10 души заради червен картон на Орто за грубо нарушение срещу Флоренци.

Така в класирането Рома е седми с 44 точки, докато Удинезе е на девета позиция с 40.

Резултатът 1:1 се запази и в крайна сметка и двата тима напуснаха терена недоволни.