Удинезе победи Интер с 3:0 на "Стадио Фриули" в мач от 19-ия кръг на Серия "А". В герой на мача се превърна Антонио ди Натале, който отбеляза две от попаденията.

Първата половина на мача остана без гол въпреки усилията на домакините. В самото начало на второто полувреме Жуан Жезус пропусна огромен шанс да даде преднина на тима от Милано.

Първото попадение в срещата дойде едва в 63-ата минута, когато Ди Натале откри резултата. Малко след това, лошият късмет отново споходи "нерадзурите", които останаха с човек по-малко, след като Жуан Жезус получи втори жълт картон.

В 75-ата минута домакините увеличиха преднината си чрез Луис Муриел, а четири минути по-късно Ди Натале оформи крайния резултат 3:0.

След победата си Удинезе се качи рамо до рамо с Милан на седмо място.