Треньорът на Интер Андреа Страмачони остана доволен от равенството 1:1 в дербито с Милан. Той похвали ''росонерите'', които по думите му са в забележителна форма.

"Резултатът е справедлив. Милан се представи страхотно през първата част и ни постави под напрежение, но след това Интер се завърна с различно отшение и дух. Благодарение и на спасяванията на Самир Ханданович, равенството е правилно.

Признавам, че през първата част Милан бе по-близо до отбелязването на втори гол, отколкото ние до изравняването на резултата. Не започнахме толкова лошо. Милан ни тормозеше по фланговете, но ние очаквахме това.

Голът дойде след една загубена топка в средата на терена. Случват се такива неща, но след почивката ние успяхме да се реорганизираме.

Позицията на Кевин-Принс Боатенг ни затрудни. След контузията на Диего Милито, говорихме с Антонио Касано и той се справи доста добре като нападател. Той е повече креативен нападател, отколкото класически централен нападател", заяви Страмачони, който не пожела да разкрие какво е казал на играчите си на почивката, за да променят коренно представянето си през втората част.