С гол в добавеното време Лацио пречупи Парма и спечели с 3:2 като домакин в среща от 31-ия кръг на Серия А.

Така римляните се върнаха към успехите след два поредни мача без успех, докато за Парма това бе второ поредно поражение, след като в предишния кръг Ювентус спря невероятната серия на "дуковете" от 17 поредни мача без загуба.

Те на два пъти успяваха да изравняват, след като Лацио бе повеждал в резултата на "Олимпико", но в крайна сметка се пречупиха и с гол в добавеното време "орлите" се поздравиха с победата.

Сенад Лулич даде аванс на Лацио още в 15-ата минута, но 26-ата Джонатан Биабиани изравни. Римляните отново излязоха напред в началото на второто полувреме с попадение на Мирослав Клозе в 67-ата мин., но гостите пак изравниха, при това в края на срещата, в 81-ата мин., след автогол на Микаел Сиани. И когато изглеждаше, че двата отбора ще разделят по точка, в 93-ата мин. Антонио Кандрева донесе успеха на домакините с 3:2.

Лацио остава на 8-о място, но вече е с 45 точки и изостава само с 3 точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Парма е 6-и с 47 т.