Рома спечели голямото градско дерби с Лацио след победа с 2:0 в мача от 4-ия кръг на Серия "А". Така "вълците" си върнаха за загубата от "орлите" на финала за Купата на Италия през лятото.

Това бе четвърта поредна победа за "джалоросите", които събраха актив от 12 точки и поведоха самостоятелно на върха преди мача на Наполи с Милан.

Рома поведе в 63-ата минута, когато Балдзарети засече от въздуха центриране на Тоти отдясно и взриви "Стадио Олимпико". В продължението на мача пък новото попълнение Адем Ляич бе съборен в наказателното поле и от отсъдената дузпа фиксира крайното 2:0.

Ювентус успя да обърне Верона като домакин, въпреки че гостите поведоха в 37-ата минута след гол на Вангелис Морас. Карлос Тевес изравни с красив гол в 40-ата минута, а Фернандо Йоренте направи 2:1 с глава в 45-ата минута с дебютния си гол за "Старата госпожа".

Фиорентина излезе на 3-а позиция след успех с 2:0 като гост на Аталанта. Точни за "виолетовите" бяха Матиас Фернандес и Джузепе Роси.