Победната серия на Рома продължава. "Вълците” постигнаха осма поредна победа, в осем мача, като този път се наложи срещу един от основните си преследвачи и заемащ второто място преди кръга Наполи. Римляните зарадваха своите фенове на "Олимпико” спечелвайки с 2:0, но разочароваха големия любимец на Неапол Диего Марадона, който бе дошъл да гледа своите любимци, но си тръгна още преди края на срещата.

Не само с оглед на класирането, но двубоят се превърна в истинско дерби, а това вещаеха и трибуните. Освен, че там бе Дон Диего, който предизвика огромен интерес, то феновете на двата отбора показаха, че напрежението никак не е малко и единствено предпазните ограждения между секторите и намесата на стюарди и полиция предотвратиха сблъсъци между агитките.

В герой на мача се превърна Миралем Пянич, който реализира и двете попадения в срещата. Босненецът се разписа в 4-ата минута от добавеното време на първата част от пряк свободен удар и в 71-ата минута от дузпа. За нарушението за дузпата Паоло Канаваро получи втори жълт картон и съответно червен. Шансовете на гостите бяха през първото полувреме, преди първия гол на Рома, но фрапиращ пропуск, останал сам срещу вратаря направи Горан Пандев, а Лоренцо Инсиние уцели греда.

Домакините останаха без своя капитан Франческо Тоти, който напусна принудително заради контузия още в 33-ата минута.

С успеха Рома си гарантира първото място в класирането и след края на осмия кръг. Тимът е лидер с 24 точки, следван от Наполи и Ювентус с по 19 точки, но тимът от Торино все пак е с мач по-малко.