Невероятно шоу направиха Рома и Наполи в първи мач от полуфиналите на турнира за купата на Италия. "Вълците" спечелиха в голов трилър.

Още в 13-ата минута Жервиньо изведе домакините напред в резултата. Постепенно Наполи започна да организира опасни атаки, но гол стигна отново Рома. Точен в 32-ата мин. бе Кевин Строотман.

Малко след почивката вратарят на столичния тим Морган Де Санктис върна интригата, след като си отбеляза автогол.

В 70-ата Мартенс изравни, а за да бъде драмата на "Олимпико" пълна, Жервиньо донесе успеха на Рома с гол две минути преди края.

Така Рома взе аванс преди реванша, който ще се играе на 12 февруари. В другия полуфинал, игран във вторник, Удинезе се наложи над Фиорентина с 2:1.