Рома записа трети пореден успех в Серия "А". "Вълците" спечелиха гостуването си на Верона с 3:1 в среща от 21-ия кръг на шампионата.

Адам Ляич откри резултата в продължението на първата част, възползвайки се от асистенция на Жервиньо.

След почивката обаче домакините възстановиха равенството. Точен в 49-ата минута бе Халфресон изпращайки топката по земята с удар от границата на наказателното поле.

В 60-ата Жервиньо даде аванс на столичния тим, демонстрирайки страхотна техника. Крайното 3:1 оформи капитанът на Рома Франческо Тоти.

Бившият италиански национал се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден, след като Алехандро Гонсалес спъна Василис Торосидис.

Така Рома се доближи на шест точки от лидера Ювентус, който в събота завърши 1:1 като гост на Лацио. Тимът на Руди Гарсия има 50 точки в актива си. Верона пък е шести с 32 точки.