Фиорентина и Парма завършиха 2:2 в последната среща от шестия кръг на Серия "А".

Двата отбора предложиха атрактивен футбол на стадион "Артемио Франки". Изявите им зорко следеше легендата на италианския футбол Ариго Саки , който бе на трибуните.
Парма имаше по-добри шансове през първата част, но Антонио Касано и Рафаеле Паладино направиха пропуски. Атаките на ''виолетовите'' пък раздвижваше Джузепе Роси, но той се контузи и бе заменен принудително в средата на първото полувреме.

В продължението пък ''дуковете'' откриха резултата. В 46-ата минута Валтер Гаргано стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони от гърба на Гонсало Родригес и влезе във вратата на Нето.
В 64-ата минута след изпълнение на корнер Гонсало Родригес засече с глава на близката греда и успя да изравни резултата - 1:1.

След отличен пробив на Давид Писаро, Хуан Мануел Варгас отигра мнго красиво ситуацията и направи пълен обрат - 2:1 за Фиорентина.

Срещата завърши доста драматично. В 92-ата минута Биабиани центрира отдясно, топката попадна на главата на Масимо Гоби, който буквално от голлинията, фиксира крайното 2:2.

Така в класирането Фиорентина е на пето място с 11 точки, докато Парма заема 14-ата позиция с 6 точки. Лидер с 18 е Рома.

Програма на мачовете от следващия кръг, които може да гледате в каналите на bTV Media Group ще откриете тук!