Милан отново разочарова почитателите си, завършвайки 1:1 като домакин на Дженоа в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". "Росонерите" нямат победа в официален мач от 19 октомври или вече седем срещи.

Така темата за уволнение на треньора Масимилиано Алегри отново е на дневен ред. Двубоят на "Сан Сиро" започна с минута мълчание в подкрепа на пострадалите от опустошителното бедствие в Сардиния.

Домакините първи стигнаха до гол, при това в самото начало на срещата. Още в 4-ата минута Кака получи топката от Найджъл де Йонг и с прецизен изстрел не остави шансове на Матия Перин.

Пет минути по-късно обаче Емануелсон извърши нарушение срещу Йоанис Фетфацидис в наказателното поле на Милан и реферът посочи бялата точка. Алберто Джилардино превърна отсъдената дузпа в гол и така възстанови равенството.

Съдбата се усмихна на домакините в 36-ата минута, когато Томас Манфредини задържа откъсващия се сам срещу вратаря Марио Балотели, за което бе изгонен с директен червен картон, а Милан получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана именно Балотели, който обаче се отнесе много несериозно и би слабо топката, което не доведе до гол.

До края Милан бе по-активният отбор, но така и не успя да отбележи още едно попадение. Така Милан е 11-и с 14 точки, а Дженоа заема седма позиция с 18. Лидер е Рома с 32 и мач по-малко.

По-интересните положения вижте във видеото!