Наполи отложи шампионските празненства в Ювентус след победа с 3:2 в даденото от съдията продължение. Двубоят на "Стадио Сан Паоло" отиваше към равенство 2:2, но Лоренцо Инсиние донесе трите точки за домакините в 94-ата минута.

Ибарбо изненадващо откри за Каляри в 18-ата минута, но с автогол на Астори в 48-ата и гол на Кавани в 64-ата Наполи обърна мача. Влезлият като резерва Марко Сау обаче докара нещата до 2:2 в 71-ата минута преди резервата Исиние да направи 3:2 в края.

Инфарктно беше и във Флоренция, където Фиорентина поведе с 3:0 на Торино още до 33-ата минута след попадения на Куадрадо (8), Акуилани (16) и Ляич. Пауло Барето върна един гол за "биковете" в 45-ата минута, а бившите футболисти на домакините Марио Сантана и Алесио Черчи докараха нещата до 3:3 с попадения в 56-ата и 77-ата минута.

Влезлият малко преди края Ромуло обаче се превърна в златната резерва за "Ла Виола" с гол в 86-ата минута, което приближи Фиорентина на точка от 3-ия Милан, който има мач по-малко.

Рома пък записа пореден провал. "Вълците" стигнаха само до 1:1 с последния в класирането Пескара на "Стадио Олимпико" в Рим. Джанлука Капрари изведе гостите напред в резултата в 14-ата минута, но Матия Дестро направи 1:1 в 51-ата минута, като столичани не успяха да стигнат до нещо повече в срещата.