Финалът за Купата на Италия ще е между Наполи и Фиорентина. Неаполитанците заслужиха място в последния мач за трофея, след като обърнаха негативния си резултат срещу Рома от първия 1/2-финален мач и биха с 3:0 в реванша. Първата среща пък бе спечелена от римляните с 3:2.

Домакините бяха вдъхновени за победата от легендата на отбора Диего Армандо Марадона, който изгледа мача на живо и не спря да вика за своя тим.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Кайехон откри резултата в 33-ата минута, а два бързи гола в началото на второто полувреме узакониха предимството на Наполи. Първо Игуаин бе точен в 48-ата минута, а след това Жоржиньо се разписа за 3:0 в 51-ата.

В 79-ата минута положението на Рома стана още по-лошо, след като Строотман получи набързо първи и втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.