Кризата в Милан продължава. "Росонерите" завършиха 0:0 при гостуването си на последния Киево в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Така грандът от Милано няма победа в последните си шест срещи от всички турнири, а слуховете, че треньорът Масимилиано Алегри ще бъде уволнен, стават все по-упорити.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, но след почивката по-добрите положения се откриха пред играчите на "росонерите". Пропуски обаче направиха Емануелсон и Мексес, а в 80-ата минута изстрел на Робиньо срещна горната греда. Освен негативния резултат, за Милан имаше още един удар. Рикардо Монтоливо ще бъде наказан за следващия двубой, тъй като в 83-ата минута напусна терена за втори жълт картон. В края на мача и Киево остана с 10 души след втори картон за Серджо Пелисие.

Така в класирането Милан е 11-и с 13 точки, а Киево продължава да бъде на дъното с 6 точки.

Вижте репортаж от мача:

Рома за втори пореден път не успя да победи. Лидерите в калчото завършиха наравно със Сасуоло - 1:1. Новакът в Серия "А", който постигна същия резултат срещу Торино преди седмица, си отбеляза автогол в 19-ата минута чрез Алесандро Лонги. Авансът на "джалоросите'' се задържа почти до края, но в продължението Доменико Берарди донесе малко очакваната точка на Сасуоло.

Въпреки равенството Рома ще остане на лидерската позиция и след този кръг. Тимът на Руди Гарсия е с 32, а преследвачите Наполи и Ювентус, които играят един срещу друг по-късно, имат по 28.

Вижте головете от мача:

Парма пък спечели точка за първи път в последните си три двубоя. Момчетата на Роберто Донадони завършиха наравно 1:1 с Лацио. Римските "орли" откриха в началото на втората част. Точен в 50-ата минута бе Балде Кайта. 14 по-късно обаче Алесандро Лукарели разпечата вратата на Федерико Маркети и оформи крайното 1:1. Парма завърши мача с 10 души, тъй като Алесандро Роси получи директен червен картон.

В класирането Лацио е девети с 16 точки, а Парма е на 12-ата позиция с 13.