Милан най-накрая показа живец и след пет поредни мача без победа (четири за първенство и един в Шампионска лига) в четири, от които записа загуби, сега постигна победа с 2:0 при това като гост на Фиорентина в среща от 30-ия кръг на Серия А.

Успехът на "росонерите" окончателно попари надеждите на "Ла Виола" за участие в Шампионската лига. Фиорентина влезе в мача като 4-ти в класирането, а Милан като 12-и, но все пак се оказа, че независимо от класирането „червено-черният” тим не може да бъде считан за аутсайдер.

В 23-ата минута Филип Мексес откри резултата, а през второто полувреме, в 64-ата мин. точен бе и Марио Балотели.

С успеха Милан събра актив от 39 точки, но остава на 12-а позиция. Фиорентина е закотвен на 4-ото място с 51 точки.