Милан записа минимална победа с 1:0 срещу Удинезе в 8-ия кръг на Серия "А" и със сигурност ще се изкачи в класирането след изиграването на всички срещи от кръга. Мачът бе и завръщане на Кака на "Сан Сиро" след повече от 4 години. Той влезе като резерва на Алесандро Матри в 76-ата минута.

Единственото попадение мача бе дело на словенеца Валтер Бирса в 22-ата минута. Милан обаче извоюва тази изключително важна победа доста трудно. Проблемите с контузени играчи си казаха думата и "росонерите" оставиха феновете си да треперят до последната минута.

Най-доброто положение за Удинезе бе е 64-ата минута, когато Антонио ди Натале стреля от фаул, но вратарят на Милан изби в напречната греда.

След победата Милан вече има 11 точки и изпреварва Удинезе, който е с 10.

Лошото момче на "росонерите" - Марио Балотели, бе на трибуните, а до него стоеше и приятелката му Фани Негуеша.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos