Милан победи Каляри с 2:0 в отложен мач от първия кръг на Серия А. Трите точки изкачват "росонерите" на върха във временното класиране, но все още не се играл мачът между Удинезе и Ювентус – втори и трети, но със среща по-малко.

Милан поведе още в 4-ата минута след автогол на Франческо Писано, който имаше лошия късмет да засече пас на Робиньо, който подаде от аутлинията успоредно към наказателното поле.  Катаня даде всичко от себе си, за да изравни до края на полувремето, но това не се случи.

Вторите 45-минути вече бяха под диктовката на Милан. В 60-ата минута това даде резултат и Златан Ибрахимович отбеляза своя 105-и гол в Серия А (б.а. нападателят е играл още за Ювентус и Интер), с който отпразнува своя мач номер 200 по италианските терени.

Така Милан вече има актив от 34 точки и временно е на първо мясно. Ювентус следва с 33, а Удинезе е с 31 точки на трета позиция, но преди мача между двата тима в сряда. Каляри е на незавидното 13-о място