Лацио се наложи над Интер с минималното 1:0 в дербито на 17-ия кръг от италианското първенство. Тимът излезе на четвърто място в класирането с 33 точки - с една по-малко от Интер, който е втори преди изиграването на останалите двубои от кръга. Лидерът Ювентус е с 38 точки, но е с мач по-малко - в неделя приема Аталанта.

Единственото попадение в двубоя в Рим бе дело на Мирослав Клозе, който се разписа осем минути преди края. 34-годишният германец, който донесе успеха на римляните, има 67 гола за Германия и 14 на световни първенства. Късметът в този двубой бе на страната на Лацио, тъй като Касано и Гуарин удариха гредите.

В другия съботен мач от кръга Удинезе завърши 1:1 с гостуващия Палермо.

Йосип Иличич откри резултата за Палермо в 33-ата минута след асистенция на Фабрицио Миколи и грешка на вратаря Желко Бъркич. В началото на второто полувреме за Удинезе гол на Маурицио Домици беше отменен поради засада, а в 61-ата минута френският бранител Тома Ерто получи червен картон.

Минута преди края на мача Антонио Ди Натале донесе точката на своя тим с 10-ия си гол за сезона. Домакините са с актив от 23 точки и заемат осма позиция в класирането. Палермо е 17-и с 15 точки.