Лацио прекъсна тежката серия от 5 мача без победа, 3 от които в Серия А, след като победи Каляри с 2:0 в мач от 9-ия кръг на италианското първенство. Със спечелените 3 точки „орлите” събраха актив от 14 точки и се изкачиха до 7-а позиция във временното класиране. Каляри е 13-и с 10 пункта.

И двата гола паднаха през вторите 45 минути. На почивката треньорът на Лацио Владимир Петкович пусна Мирослав Клозе в игра и резултатите не закъсняха. В 52-ата минута немският национал откри резултата при едно от първите си докосвания на топката, а само 3 минути по-късно Кандрева покачи на 2:0 от дузпа.

11-метровият наказателен удар отново бе дело на Клозе, който нахлу опасно в наказателното поле, където бе повален от защитник на гостите от Каляри.