Лацио допусна изненадваща загуба броени дни преди първия 1/16-финален мач от турнира Лига Европа срещу Лудогорец.

Римските "орли" отстъпиха с 1:3 на последния в класирането - Катания като гост в мач от 24-ия кръг на Серия "А", след като тотално бяха надиграни от непретенциозния си съперник.

Домакините откриха резултата още с първата си атака, след като Мариано Изко бе точен в 1-ата минута. Малко преди почивката обаче Стефано Маури възстанови равенството. Това бе първи мач за Маури като титуляр, след като изтече шестмесечното му наказание за уредени мачове.

Второто полувреме обаче отново започна по много силен начин за футболистите на Катания, които набързо решиха нещата в своя полза. Първо Николас Споли направи 2:1 в 48-ата мин, а десет по-късно Джино Перуци оформи и крайния резултат.

Преди изиграването на останалите двубои от кръга, Катания се измъкна от зоната на изпадащите и вече има 19 точки в актива си благодарение на първия си успех от 6 януари насам. Лацио пък е десети в подреждането с 32 точки.

На 20 февруари (четвъртък) от 22:05 часа Лацио излиза срещу Лудогорец на "Олимпико" в Рим.

Мнението за сблъсъка на треньора на родния шампион Стойчо Стоев ще откриете тук!