Лацио и Удинезе не можаха да се победят и завършиха 2:2 в двубой от 15-ия кръг на италианското първенство. Тимът от Удине се изравни по точки с втория Милан, но остава на трето място заради по-лоша голова разлика. Римляните остават четвърти с 29 точки.

Флорес откри резултата за Удинезе в 27-атам минута. Две минути преди края на първата част Лулич възстанови равенството. В 51-ата минута Феронети си вкара автогол и направи 2:1 за Лацио. Гостите стигнаха до едната точка в 74-ата минута, когато точен бе Пинци.

В другия късен мач Рома надделя над Напори с 3:1 като гост. Така и двата тима вече имат по 21 точки, колкото Дженоа и Катания.

"Вълците" показаха, че са в страхотна форма и поведоха още в третата минута след автогол на Де Санктис. След почивката се разписаха и Освалдо и Симплисио. Почетният гол за неаполитанците бе дело на Хамшик осем минути преди края.