Лацио запази третото си място в италианската Серия А, въпреки загубата с 2:3 като гост на Дженоа. В същото време последния в класирането Сиена победи Интер с 3:1 и така тима от Милано остава на 4-та позиция.

Дженоа водеше на Лацио с 2:0 след близо час игра след като точни за домакините през първата част бяха Бориело (17) и Бертолачи (22).

"Орлите" успяха да намалят в 59-ата минута чрез Флокари, а в 82-ата минута Маури изравни след точно изпълнена дузпа. В добавеното време на двубоя Дженоа успя да спечели много ценни три точки, с които напусна зоната на изпадащите отбори. Точен за домакините в 95-ата минута бе Ригони.

Интер претъпя изненадваща загуба в борбата си за призовата тройка като гост Сиена. Домакините откриха чрез Емегара в 21-ата минута, но в следващата атака Касано възстанови равенството. След нови три минути Сесту изведе отново Сиена напред при който резултат завърши първата част.

През второто полувреме положението на Интер да стигне до успех стана още по-тежко след червен картон на Киву и отсъдена дузпа за доамкините, която бе реализирана от Розина в 55-ата минута. Сиена, който е последен в класирането се наложи с 3:1 и доближи Палермо, който загуби като домакин на Аталанта с 1:2.

В други мачове днес Болоня стигна до пълен обрат при победата с 3:2 като гост над Пескара, а Фиорентина се наложи над Парма с 2:0 с голове на Тони и Йоветич.