Каляри изненадващо победи един от най-постоянните отбори в Серия "А" този сезон - Фиорентина.

"Виолетовите", които имат амбицията да играят в евротурнирите и през следващата кампания, бяха тотално надиграни от своя съперник, въпреки че загубиха само с 0:1 в двубой от 22-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение реализира Маурисио Пинила в 39-ата минута от дузпа. Срещата бе наблюдавана от едва 5 500 зрители заради ограничения капацитет на съоръжението, на което се зивъшват ремонтни дейности.

Дебют за тима на Фиорентина, който загуби за първи път от 8 декември миналата година, направи привлеченият от Манчестър Юнайтед бразилец - Андерсон.

Безсилието на Фиорентина за малко не доведе до автогол на Стефан Савич в 89-ата минута. В продължението пък Екдал не успя да уцели вратата от 2-3 метра.

Така Фиорентина е на четвърто място с 41 точки, докато Каляри е 13-и с 24. Лидер е Ювентус с 56.

В неделя от 21:45 часа "бианконерите" посрещат Интер в дербито на кръга, което ще може да гледате пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.bg. Програма на срещите от Серия "А", които може да проследите в каналите на bTV Media Group ще откриете тук!