Деветият кръг в Серия "А" завърши, а зрителите отново се насладиха на сериозна порция голове в мачовете от Калчото. По традиция ние подбрахме петте най-красиви от тях, а за вас остава решаващата задача - да определите кой е най-добрият от тях.

Ето и нашите предложения:

Хуан Куадрадо (Фиорентина)
Колумбиецът се превърна в герой за Фиорентина при победата с 2:1 като гост на Киево с двата си гола във вратата на веронци. Първото му попадение обаче бе предшествано от добър пробив и техничен финт.

Карлос Тевес (Ювентус)

Аржентинецът продължи традицията за технични отигравания в наказателните полета по стадионите в Италия. Тевес вкара атрактивен втори гол във вратата на Дженоа, фиксирайки крайния резултат.

Гонсало Игуаин (Наполи)

Бившият нападател на Реал (Мадрид) изнесе лекция на тема "Как се изпълнява успешно дузпа" с безкомпромисен шут точно под напречната греда в мача с Торино, спечелен с 2:0.

Антонио Касано (Парма)

Опитният футболист на "дуковете" поведе съотборниците си към победата над Милан с 3:2, след като финтира отлично Рикардо Монтоливо и с удар в близкия ъгъл направи 2:0 още през първото полувреме.

Марко Пароло (Парма)
Абсолютният герой за Парма при победата над Милан - вкара два гола, като победният, който ви предлагаме в нашата класация, падна в 94-ата минута от пряк свободен удар.

Изберете най-красивия гол от 9-ия кръг на Серия \"А\"