Съперниците ни в квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия - Италия, Дания, Чехия, Армения и Малта играха приятелски срещи. Най-голямата изненада поднесе световният шампион за 2006 година, който регистрира домакинска загуба.

Италия допусна втора поредна загуба. След поражението от Уругвай, "скуадра адзура" отстъпи и на САЩ, и то на свой терен. Нападението на Италия, в лицето на Джовинко и Матри, не успя да се противопостави на американците, въпреки създадените положения. Голът за САЩ, воден от Юрген Клинсман, пък реализира Клинт Демпси в 55-ата минута.

Друг от нашите съперници Дания също допусна домакинско поражение. "Червеният динамит" отстъпи с 0:2 на Русия. "Сборная" реализира и двете попадения през първата част. Роман Широков откри още в 4-ата минута, а малко преди почивката Андрей Аршавин фиксира крайното 2:0.

Чехия пък измъкна равенство 1:1 като гост на Ейре. Точен за Чехия бе Милан Барош, докато за домакините се разписа Саймън Кокс в края на мача.

Съставът на Армения пък обърна Канада за победата с 3:1. Кевин Макена даде аванс на гостите в 4-ата минута. Армения обаче стигна до успеха благодарение на две попадения на Маркос Пизели - в 22-ата и 67-ата минути и на Йозбилис от дузпа малко преди края.

В "дербито на джуджетата" Малта се наложи над Лихтенщайн с 2:1. Гостите откриха чрез Бучел в началото на втората част. Малта обаче стигна до пълен обрат с два гола на Мифсуд в рамките на 10 минути.