Интер постигна трудна победа като домакин над новака Ливорно с 2:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Срещата ще се запомни със завръщането в игра след 6-месечна пуза на каитана на "нерадзурите" 40-годишният Хавиер Санети, който се появи като резерва.

Домакините имаха преимущество почти през целия мач, но трудно създаваха положения за гол. В началните минути на първата част пропуски за Интер направиха Алварес и Паласио.

След половин час игра домакините успяха да стигнат до попадение с помоща на вратаря на гостите Барди.

Джонатан проби от дясно центрира остро в наказателното поле и стража на Ливорно в опита си да пресече паса вкара топката в собствената си мрежа.

През второто полувреме домакините продължиха да владеят инициативата, но отново проблем се оказа завършващия удар. Така се стигна до добавеното време, когато японеца Нагатомо се възползва от подаване на Ковачич и оформи крайното 2:0.

С този успех Интер се доближи до челната тройка като има 25 точки и заема 4-та позиция. Лидер е Рома с 31 точки, следван от Наполи и Ювентус с 28 точки.